HDK'dan Mesaj

HDK'dan Mesaj

EYOF ile yaratılan pozitif etki sadece Trabzon ile sınırlı olmayacaktır, tüm Karadeniz bölgesini ve Türkiye'yi de kapsayacaktır.

Türkiye’deki Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’na ev sahipliği yapmak büyük bir onurdur. Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nın (EYOF) başarısı spor ve fiziksel dinlenme toplumların sosyal, kültürel ve ekonomik refahında büyük bir role sahip olduğu için bölge için çok önemlidir. Trabzon, spor müsabakaları için çok uygun koşullara sahiptir ve 2011, şehir için kalıcı spor mirası bırakmak ve rekabet katılımını yaymak ve gerekli tesisleri geliştirmek için büyük bir fırsattır.

EYOF ile yaratılan pozitif etki sadece Trabzon ile sınırlı olmayacaktır, tüm Karadeniz bölgesini ve Türkiye’yi de kapsayacaktır. Sadece tesis yapımı sürdürülebilir gelişmeye erişmek için yeterli olmadığından uzun süreli, kapsamlı bir strateji geliştirilmiştir. Ana hedef, Türkiye’de daha önce düzenlenen uluslararası spor organizasyonlarından kazanılan tecrübelerden yararlanarak yüksek seviyede bir EYOF organize etmektir.

Bu hedefe ulaşmak için idari komite ve oyun idaresi hükümet, yerel makamlar, özel sektör ve spor yönetim kurulları ile işbirliği yaparak operasyonel faaliyet oluşturmuş ve başlatmıştır. Hem Trabzon’daki hem de Türkiye’deki insanlarımızın yaşamlarını zenginleştirmede yardımcı olmak için sizinle çalışmayı ve vizyonumuzu paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

 YuklenenDosyalar/Resimler/buyuk/6183234174921.jpg

 


Bu Haberi Paylaşın