Tekrar Görüşmek üzere

Tekrar Görüşmek üzere
2009'da Tampere'den devralıp ,iki yılboyunca Trabzon'da gururla dalgalandırdığımız Olimpiyat Bayrağı'nı 2013 için Ultrecht'e devrettik.

 

EYOF 2011 Trabzon  organizasyonun  mükemmeliği çıtayı  yükseltti.. Bunu, başından beri bizimle olan Koordinasyon Kurulu Başkanı Jozef Liba çok önceden görüp tahmin ederek söylemişti.

Bir hafta süreyle bizimle olan Avrupa ülkelerinin yöneticileri, teknik adamları ve sporcuları da yaşayarak ve görerek söylediler.

Biz ise bunu kendi kendimize tam 2 yıldır tekrarlayıp duruyorduk.

"Türkiye'nin bu ilk gençlik olimpiyatı ,EYOF'ların  en güzeli olacak" diye.. Bir anlamda da kendimizi güzellik için şartlandırmıştık.

Hep "en iyisi" olsun diye çırpındık. Başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımızdan ve diğer yöneticilerimizden  her aşamada çok büyük destek gördük.

Organizasyon sırasında bunu fark eden EOC Başkanı Patrick Hickey de konuşmasında buna işaret etti. "EYOF 2011'in düzenlenmesinde emeği geçen herkesin çok başarılı olduğunu belirten Hickey ,EYOF 2011 in muhteşem açılış töreni,harika tesisleri ve Trabzon'un dostane halkı ile bugüne kadar düzenlenmiş en mükemmel organizasyonlar arasında yer alıyor"  ve "EYOF 2011'in başarısı , Türkiye'nin 2020 Yaz Olimpiyatları adaylığı  için önemli bir referans olacaktır " sözleri bizleri çok mutlu etti.

Sadece Sayın  Patrik'mi,bütün yabancı misafirler yaptıklarımızdan ve organizasyonun akışından çok memmun olduklarını dile getiriyorlardı...

Ayrıca Ülkemizin farklı şehirlerinden Trabzon'a gelenlerden ve Televizyon ekranlarından izleyenlerden  övgü dolu sözler duymak , bütün yorgunluklarımızı alıp götürdü...

Trabzon artık kayıtlarda bir "Olimpiyat Şehri" olarak geçecek...

Hem de "Türkiye'nin ilk olimpiyatını yapan şehir" olarak.. Bundan sonrası sahip olduğu alt yapı ve öncelikleri arasında spor olan Trabzon'u daha yükseğe taşımak için çaba sarf etmektir.

Avrupa'nın dört bir yanından gelip Trabzon'da buluşan, olimpizm ruhunu yaşayıp, paylaşanlara teşekkür ve  tebrik ediyorum.

Ve bir teşekkürde,çok kıymetli Trabzon'lulara ;hoşgörülerinden, ve konukseverliklerinden dolayı.

 

Sevgiyle  kalın

EYOF Trabzon 2011 Genel Koordinatörü

Nihat DOKER

 30.07.2011 22:47:34 Tarihinde eklenmiştir.

Bu Haberi Paylaşın