Basın & Yayın

Basın & Yayın

EYOF 2011'in televizyon yayıncısı Türkiye'nin kamu televizyon kurumu olan TRT olacaktır. Türkiye'de yayın yapan beş ve uluslararası yayın yapan iki televizyon kanalına sahip olan TRT, üst düzey uluslararası ve ulusal organizasyonların canlı yayınlanmasında büyük tecrübe sahibidir.

 

TRT tarafından yayınlanan uluslararası spor yarışmalarından bir tanesi İzmir'de düzenlenen Universiade 2005'tir. Yayının her aşamasında, 450 TRT personeli, 14 canlı yayın aracı ve 11 yer-uydu bağı ekipmanı aktif olarak çalışmıştır. Universiade 2005 sırasında, TRT tarafından toplam 140 saatlik bir canlı yayın gerçekleştirilmiştir.

 

Kamp Eğitim Merkezi, Spocu Köyü'ne, basın otellerine, yarışma alanlarına ve Trabzon Uluslararası Havaalanı'na yakın olduğundan Basın Merkezi olarak seçilmiştir.

 

TEYOFOK, akredite olacak basın mensuplarına mükemmel teknoloji ve buna ilave olarak en yüksek standartlarda hizmet ve çalışma şartları sunmayı ve böylece basın mensuplarının görevlerini en hızlı ve en etkin şekilde yerine getirmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Basın mensuplarının konaklama yerlerinden bütün yarışma sahalarına ulaşımı minibüs servisleriyle ücretsiz olarak yapılacaktır.

 

TEYOFOK, organizasyon sırasında yazılı basın ve televizyon yayıncılığı için teknolojik olarak en gelişmiş ekipmanı bu merkezde hazır bulunduracaktır. Buna ek olarak, 15 yarışma sahasının her birinde basın mensuplarına ayrılmış birer ofis bulunacaktır. Basın mensupları her türlü teknik tesis ve servisleri (telefonlar hariç) ücretsiz olarak kullanabilecektir.Bu Haberi Paylaşın